KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13588316
*
nr 1358 8316
Svend Sinding Christensen
(1898-1980), Danmark
Oljemålning, Köpenhamn, monogramsignerad. Olja på duk, 26x34 cm
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2020
kl 18:55:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 18:45:09
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Svend Sinding Christensen
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.
Läs mer om Svend Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa köpenhamn norden olja olja på duk oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Svend Sinding Christensen
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.
Läs mer om Svend Sinding Christensen
nr 1358 8316
Svend Sinding Christensen
(1898-1980), Danmark
Oljemålning, Köpenhamn, monogramsignerad. Olja på duk, 26x34 cm
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 18:45:09 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Svend Sinding Christensen
Svend Sinding Christensen, dansk konstnär född 1898, död 1980.Läs mer om Svend Sinding Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa köpenhamn norden olja olja på duk oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41